Zadbać o dźwięk

W porządnym materiale wideo powinien znaleźć się nie tylko wysokiej jakości obraz, ale również dźwięk. Okazuje się, że właśnie fonia jest często najsłabszym punktem materiałów umieszczanych zarówno na YouTube, jak i w innych serwisach.

Wynika to zazwyczaj z niedostatków mikrofonów wbudowanych w kamery czy aparaty cyfrowe. Nie nagrywają one tak dobrego dźwięku, jak byśmy chcieli.

Z kolei nie wszystkie modele kamer dają możliwość podłączenia mikrofonu zewnętrznego, który może podnieść jakość naszego filmu. Od pewnego czasu na rynku dostępne są kamery, które w większym niż dotąd stopniu stawiają na doskonałej jakości fonię.

Pionierem w tej materii jest japońska firma Zoom, która dotąd była znana z produkcji cenionych dyktafonów oraz innych urządzeń do rejestracji dźwięku. Obecnie oferuje małe, lekkie kamery z wbudowanymi doskonałymi mikrofonami.

Są one świetną propozycją dla vlogerów, dziennikarzy obywatelskich czy reporterów. Modele Q2 HD, Q4 i Q8 doceniono już w Azji, USA i w wielu krajach Europy.

News Reporter
Tutaj możecie się czegoś dowiedzieć na temat autora ! Pozdrawiam ! Przykładowy tekst