Youtuberzy – gwiazdy XXI wieku

Można wiele mówić o tym, jak internet zmienił klimat dla twórców, otwierając przed nimi potencjał promocyjny dotąd zarezerwowany wyłącznie dla komercyjnych gwiazd. Trudno się temu zagadnieniu przyglądać i pominąć serwis YouTube.

Obecnie stanowi on jedną z najczęściej odwiedzanych stron WWW na świecie. Portal będący własnością amerykańskiego koncernu Google jest największą globalną platformą służącą do publikowania treści wideo.

Można znaleźć tam teledyski, poradniki w formie filmów, a nawet publicystykę dotyczącą najróżniejszych tematów. Wraz z rozwojem serwisu w świecie mediów pojawił się termin youtuberzy.

Oznacza on ludzi, którzy wykorzystują tę stronę do publikowania swoich materiałów. To pojęcie szerokie, w którym mieszczą się zarówno vlogerzy (twórcy, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami w postaci nagrań wideo), jak i muzycy czy autorzy internetowych audycji tematycznych.

Youtuber jest zawsze autorem nagrań filmowych o dowolnym charakterze. Vlog, reportaż, teledysk, występ kabaretowy – wszystko zależy od kreatywności autorów.

News Reporter
Tutaj możecie się czegoś dowiedzieć na temat autora ! Pozdrawiam ! Przykładowy tekst