Poszczególne etapy budowy domu

Każda budowa domu wymaga przygotowanie odpowiedniego planu, który określi jakie prace należy wykonywać na poszczególnych etapach budowy. Każda budowa, bez względu na to, czy dotyczy budowy nieruchomości mieszkaniowej, czy nieruchomości użyteczności publicznej, wymaga prowadzenia prac zgodnie z harmonogramem. Jeśli przygotowujesz się do swojej pierwszej budowy, powinieneś sprawdzić, jakie prace należy wykonywać na wstępie, a które prace można nieco odwlec w czasie.

  • Pierwszym etapem budowy jest stan zero. Na tym etapie konieczne jest wykonanie fundamentów, postawienie ścian fundamentowych, opcjonalnie wykonanie podpiwniczenia oraz stropów nad piwnicą. W skład prac doprowadzających budowę do stanu zero wchodzi także wykonanie warstw podkładowych podłogi na gruncie oraz przepustów pod instalacje.

  • Drugi etap budowy doprowadza dom do stanu surowego otwartego. Na tym etapie konieczne jest wykonanie ścian nośnych i kominów, stropów, jak również schodów wewnętrznych oraz pokrycia dachu.
  • Następnym etapem budowy jest stan surowy zamknięty.

    To etap, na którym dom posiada już kompletną konstrukcję nośną, ściany działowe, stropy i dach, jak również stolarkę okienną i drzwiową.

  • Jednym z ostatnich etapów budowy domu jest stan deweloperski, na którym ściany wewnętrzne i zewnętrz są pokryte tynkiem i przygotowane do malowania. W stanie deweloperskim wszystkie okna są wyposażone w parapety, została wykonana wylewka podłogowa, zamontowane zostały grzejniki, jak również podłączone zostały wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, gazowa.

  • Ostatnim etapem budowy domu jest stan pod klucz, a więc doprowadzenie nieruchomości do stanu, który umożliwia wprowadzenie. Na tym etapie ściany zewnętrzne i wewnętrzne są pomalowane. Położona jest glazura oraz panele podłogowe.

.

News Reporter
Tutaj możecie się czegoś dowiedzieć na temat autora ! Pozdrawiam ! Przykładowy tekst