KitKat – najnowsza wersja systemu Android

KitKat, ostatnia wersja Androida został udostępniony użytkownikom prawie 1,5 roku po swoim poprzedniku – Jelly Bean, który wciąż jest najpopularniejszą wersją tego systemu mobilnego. Jakie zmiany w oprogramowaniu wprowadza KitKat? Najbardziej widoczną dla użytkowników zmianą jest oczywiście modyfikacja interfejsu, a dokładniej umożliwienie aplikacji przejścia w tryb półprzezroczysty. System został również zoptymalizowany w sposób pozwalający na korzystanie z niego na mniej wydajnych urządzeniach.

Ponadto poprawiono wiele drobniejszych błędów związanych m.in. z Bluetooth, MMS-ami, Kalendarzem, Kontaktami Wi-Fi oraz podłączeniem telefonu do komputera za pomocą USB.

Oprócz tego ulepszono wczytywanie folderów systemowych, umożliwiono wybranie aplikacji obsługującej SMS. Nowością w KitKacie była także możliwość nagrywania ekranu. Znacznie więcej możliwości otrzymały również aplikacje korzystające z paska powiadomień.

Istotną kwestią w nowej wersji Androida był także rozwój zabezpieczeń chroniący urządzenia mobilne przez atakami oraz wprowadzenie ochrony przed rootowaniem.

News Reporter
Tutaj możecie się czegoś dowiedzieć na temat autora ! Pozdrawiam ! Przykładowy tekst